ÚJ UTAKON

Társadalom-földrajzi kutatások a 21. század Magyarországán

2022.12.10.
ÚJ UTAKON

Kutatócsoportunk az ELTE Társadalomtudományi Karával közösen workshopot szervezett, melynek során az érdeklődők egy-egy előadáson keresztül betekintést nyerhettek az ELTE TTK-n zajló társadalomföldrajzi kutatási projektekbe, meghallgatták az ELTE TáTK kutatóinak kapcsolódó korreferátumait, és bekapcsolódhattak azokba a beszélgetésekbe, melyek során a két kar munkatársai új perspektívákkal gazdagíthatják egymás látókörét. A TTK kutatói számos olyan témával készülnek, melyek érinthetik a TáTK-s kollégák – például társadalomtörténettel, városszociológiával, nemzetközi kapcsolatokkal, humánökológiai kérdésekhez kapcsolódó – érdeklődési területeit.

 

Az előadások többek között a térkonstrukciók identitástermelő képességének vizsgálatát, a modernkori természetátalakításokat kísérő politikai konfliktusokat, a 19. századi magyar geográfusok gyarmatosítással kapcsolatos nézőpontját, a párizsi béketárgyalásokon elhangzó csehszlovák „hídfő"-követeléseket, a városi tér emlékezetpolitikai célú alakításának módszereit, a társállattartás térhasználati kérdéseit, illetve a fővárosi agglomeráció növekedésének következményeit járják körül.

 

A kutatócsoportunk több tagja is bemutatta a posztszovjet térségben végzett kutatásainak több aspektusát, melyre a társadalomtudós kollégák inspiráló megjegyzéseket tettek. Ezekből a továbbiakban közös együtt gondolkodások/projektek születhetnek.

 

A konferencia részletes programja és az előadások annotációi ITT olvashatók.